Як стати донором
Як стати донором яйцеклітин
Донорами яйцеклітин можуть бути: родички і знайомі пацієнтів, анонімні професійні донори, обрані і обстежені в ЦПД. Інформація про особу анонімного донора є конфіденційною, і донор не отримує інформації про пацієнтів, для яких призначені її яйцеклітини.
Після вибору донор проходить медичне та генетичне обстеження, в ході якого з’ясовується, чи відповідає жінка (донор) всім необхідним вимогам. Донор підписує інформовану згоду, в якій зазначено, що її яйцеклітини і отримані з них ембріони будуть власністю пацієнтів. Після завершення обстеження і підписання юридичних документів лікувальний цикл може бути розпочато.
Вимоги, що пред’являються професійним донорам в Центрі Планування Дитини:
- фізичне і психічне здоров’я;
- вік від 20 до 29 років включно;
- наявність власної здорової дитини;
- відсутність відхилень в зовнішності (правильна статура і риси обличчя).
Якщо Ви виявили бажання стати донором і допомогти безплідним жінкам, чиї надії на бажану вагітність можливі тільки за допомогою донорських яйцеклітин, то ця інформація для Вас.
Багато жінок не знають про існування такого способу допомоги безплідним жінкам і заробляння грошей, як донорство ооцитів.
У цьому розділі ми ознайомимо Вас з процесом донорства яйцеклітин, етапами відбору та перевірки потенційних донорів та реципієнтів (жінок, яким пересаджують яйцеклітину), розміром винагороди і можливими побічними ефектами даної процедури.
Жінка-донор у віці 20-30 років, яка бажає допомогти безплідним парам шляхом участі в програмі донорства яйцеклітин має бути нормальної статури (без надмірної ваги), мати власних здорових дітей, не курити, не страждати гінекологічними й іншими захворюваннями. Донор проходить повне обстеження на наявність таких захворювань, як ВІЛ, сифіліс, гепатит В і С, гонорея, хламідіоз, мікоплазмоз, уреаплазмоз, цитомегаловірус, генітальний герпес. Крім того, донор обстежується терапевтом і проходить співбесіду з психологом.
В об’єм обстежень донора входить:
- Флюрографія (дійсна 1 рік).
- Огляд терапевта і висновок про стан здоров’я (1 раз на рік).
- Консультація генетика (одноразова).
- Консультація психіатра (одноразова).
- Аналіз крові на RW, ВІЛ, НВsAg, АТ до гепатиту С (дійсний 3 міс.).
- Визначення групи крові та резус фактора (одноразове).
- Клінічний аналіз крові (дійсний 1 міс.).
- Гемостазіограмма (дійсний 1 міс.).
- Біохімія крові (дійсний 1 міс.).
- Цитогенетичний скринінг (одноразово).
- Аналіз сечі (дійсний 1 міс.).
- Мазок на флору (дійсний 1 міс.).
- Цитологічне дослідження мазка з шийки матки (дійсне 1 рік).
- Гінекологічне обстеження.
- Ультразвукове дослідження органів малого тазу.
- Дослідження матеріалу цервікального каналу на хламідії, мікоплазми, уреаплазми, гонорею, ВПГ, ЦМВ (дійсне 6 місяців).