Екстракорпоральне запліднення (ЕКЗ) – у програмі ЕКЗ після стимуляції яєчників у жінки дозріває кілька фолікулів, в яких знаходяться яйцеклітини. Лікар пунктує яєчник і витягує яйцеклітини, які потім запліднюються спермою чоловіка або донора поза організмом матері в спеціальних умовах. При зниженні якості сперми чоловіка виробляється введення одиничного сперматозоїда в яйцеклітину за допомогою мікроголки (метод ІКСІ). Через кілька днів, отримані ембріони переносяться в порожнину матки жінки, де і продовжують свій розвиток.
ЕКЗ з донорськими ембріонами – штучне запліднення, у процесі якого використовують ембріони, які спочатку були передані в кріобанк для донорства, або виявилися запасними у вдалому протоколі ЕКЗ.
ЕКЗ з допоміжним хетчингом – процедура нанесення штучних надсічок оболонки ембріона, які допомагають його вивільненню з зовнішньої оболонки в разі її ущільнення.
ЕКЗ з донорськими яйцеклітинами – штучне запліднення, у процесі якого беруть участь статеві клітини жінки-донора і партнера. Після цього ембріони культивуються в лабораторних умовах і переносяться в порожнину матки пацієнтки.
ЕКЗ у програмі сурогатного материнства – для запліднення використовуються яйцеклітини та сперматозоїди, отримані від подружньої пари. Розвинені ембріони переносять у порожнину матки сурогатної матері, яка добровільно погодилась виношувати дитину для безплідної подружньої пари. Використовується за відсутності або функціональної неповноцінності матки жінки, а також за наявності у жінки захворювань органів та систем, що є протипоказанням для виношування вагітності.
ЕКЗ з передімплантаційною діагностикою – штучне запліднення, перед яким проводиться передімплантаційна діагностика – метод, за допомогою якого виявляють ембріони, що мають хромосомні аномалії.